BURSA WEB TASARIM

Bursa web tasarım, web yazılım ve seo hizmetleri firması olarak, Türkiye'nin sanayi ölçeğinde 4. büyük şehrinin uluslararası etkileşimi yüksek ve kaliteye önem veren piyasasında faaliyet göstermekteyiz. Bu yüzden gelişen teknolojilere uyum sağlamak, değişen tasarım trendlerini takip edip uygulamak ve kullanıcı odaklı web yapıları oluşturmak konularında iddialıyız. Bursa'da özgün ve yaratıcı web tasarım çalışmalarımızla firmanızın kurumsal kimliğine artı değer katıyor, profesyonel, güncel ve arama motoru dostu kodlama yöntemlerimizle web sitenizin etkin biçimde listelenmesini sağlayarak size internette avantajlı bir konum sağlıyoruz.

Web tasarım, firmanızın marka bilinirliğini ve imajını doğrudan etkileyen en önemli faktördür. Web siteniz, firmanızın internetteki temsilcisidir. O halde sitenizin tasarımı da bunu yansıtır nitelikte olmalıdır. Kurumsal renginizi, duruşunuzu, hedef kitlenizde yaratmak istediğiniz algıyı tamamen yansıtmalıdır. Nasıl ki firmanızı kurarken logonuzda, sloganınızda , kurumsal kimlik çalışmalarınızda, reklam çalışmalarınızda en iyisini istiyorsanız, web tasarım için de aynısını istemelisiniz ve kesinlikle bunun profesyonellerce yapılmasını sağlamasınız. Eğer ziyaretçi web sitenizi beğenmezse, faaliyet alanınızdaki diğer firmaların web sitelerine gider ve potansiyel müşterinizi kaybetmişiz olursunuz. İyi bir web tasarım, başlı başına iyi bir referanstır.

Line Teknoloji olarak sektördeki 15 yıllık bilgi ve tecrübemizi size en kaliteli hizmeti sağlamak için kullanıyoruz. Kendine güvenen her firma gibi yaptığımız işlerin arkasında duruyor, uzmanlık alanınıza girmeyen web hizmetleri konusunda aydınlatıcı çözüm ortaklığı sunuyor, projeleriniz için en uygun yol haritalarını öneriyoruz.
 

İyi bir web tasarım nasıl olmalı?

İyi bir web tasarım her şeyden önce "özgün" olmalıdır.  Eğer birden fazla web site yaptıracaksınız, her birinin konusuna uygun biçimde farklı farklı dizayn edilmesi gerekir. Önceden yayınlanmış olan ve internet ağında bulunan herhangi bir tasarımın kopyası olmamalıdır.  Günümüzün teknolojik gelişmeleri doğrultusunda oluşan standartlar gereği esnek (responsive) mobil uyumlu olmalıdır, tasarım trendlerine uygun olmalıdır, kullanıcı dostu olmalıdır, internet uzayında az yer kaplamalıdır, hızlı açılmalıdır, başta Google olmak üzere Yandex, Bing gibi arama motorlarına uygun olmalıdır, yönetilebilir olmalıdır, sosyal medya platformlarına uyumlu olmalıdır.

 

Mobil Uyumlu Web Tasarım

Önceden siteler bilgisayar ekranları için hazırlanırken, mobilde  görüntülenebilmesi için de ayrıca düzenlenmiş tasarım dosyaları dizine yüklenirdi. Pek de pratik olmayan bu yöntemin yerini zamanla esnek yapılar aldı. Esnek mobil uyumlu bir web site, ister tablet, ister akıllı telefon olsun, görüntülendiği her cihazın ekranında aynı tasarım dosyasını kullanır. Web site, açıldığı ekranı algılar ve tanımlanmış komutlar sayesinde arayüzü o ekrana göre en uygun biçimi alır. Bu sayede kullanıcı, daha küçük ekranlarda sürekli olarak zoom girip çıkarak sitede gezinmek zorunda kalmaz. Artık kullanıcıların (ziyaretçilerin) çoğu web sitelere mobil platformlar üzerinde oluşuyor. Web siteniz mobil uyumlu değilse, kullanıcı sizin sektörünüzdeki mobil uyumlu başka bir sitede gezmeyi ya da işlem yapmayı tercih edecektir.  Google bile geçtiğimiz aylarda bir duyuru yayınlayarak mobil uyumluluğu pozitif bir sıralama ölçütü olarak ele aldığını belirtti.

 

bursa web tasarım

 

Güncel Trendlere Uygun Web Tasarım

Web tasarım trendleri de, moda trendleri gibi belli süreler içinde gelişir, değişir ve yenilenir.  Bu yüzden web dünyasındaki tasarımsal gelişmeleri yakından takip etmekte, uygulamakta ve sunmaktayız.

 

Kullanıcı Dostu Web Site

Web siteleri bilişim alanında çalışan profesyoneller tarafından yapılsalar da, bu siteleri yönetecek ya da ziyaret edecek kişiler aynı derece uzman olmak zoruda değildirler. Bu yüzden hem siteyi kullanacak hem de ziyaret edecek kişilerin işlerini kolaylaştırmak ve tüm ihtiyaçlarını önceden ön görerek dizaynı buna göre oluşturmak oldukça önemlidir. İşte bu hassaiyetle oluşturulan web siteler "kullanıcı dostu" olarak tanımlanırlar.
 

Az Yer Kaplamalıdır

Önceden siteler imaj ağırlıklı olarak tasarlanırlardı. Hemen her bölümünde imaj materyaller kullanırdı. Bunlar da web sitelerin sunucularında daha fazla disk alanına ve daha büyük miktar trafik alanına iftiyaç duymalarına sebep olurdu. Tabi maliyette bu oranda yükseliyordu. Günümüzün performans odaklı anlayışında ise tasarımda imaj yerine kodlamayı kullanmaktayız. Özellikle flat (düz) tasarım akımı, bunu yapmamızı daha da kolaylaştırdı.
 

Hızlı Açılmalıdır

Hızlı açılma günümüzde oldukça büyük önem taşımaktadır.  Bir web sitenin açılması 5 saniyeyi geçmemelidir. Hatat bu sürenin ne kadar altına inerseniz o kadar iyidir. Çünkü bir site ziyaretçisinin ortalama bekleme sabrı 5 saniyedir. Eğer bu süre içinde web siteniz yüklenmezse, ziyaretçi büyük olasılıkla sitenizden çıkış yapacaktır.SEO 'ya Arama Motorlarına Uygunluk

Sitenizin arama motorlarının seveceği türde olabilmesi için bir dizi uygulama gerekmektedir. Örneğin oluşturacağınız her sayfa için meta etiketlerini güncelleyebileceğiniz bir alt yapıya sahip olması gerekmektedir. Sayfa link yapısı (tarayıcıda görünen uzantı) temiz, kısa ve sayfa başlığına uygun olmalıdır. Otomatik güncellenen bir bağlantı haritası olması ve bunun arama motorlarına tanıtılması önem arz etmektedir. Sitenizdeki resimlerin tanım etiketleri eksiksiz olmalıdır. Siz etiket girmeyi unutsanız bile sistem unutmamalıdır. Hızlı açılmalıdır. Kodları temiz yazılımış ve sıkıştırılmış olmalıdır. Bunlar gibi daha birçok önemli özellik sayesinde web siteniz tam anlamıyla bir SEO dostu haline gelir. Bu uygulamalar bile arama motoru sıralamalarında üst sıralara çıkmanız için yeterli değildir. Fakat hızlıca ilerleyebilmeniz için uygun bir araç vazifesi görürler.

 

Line Teknoloji olarak, web tasarım alanında tüm bu özellikleri ve çok daha fazlasını siz değerli müşterilerimiz hizmetine sunmaktayız. Bursa web tasarım sektöründe olduğu gibi, Türkiye ve dünya çapında da büyük başarılara imza atmayı hedeflemekteyiz.

Web Tasarım referanslarımızı görmek için tıklayınız.

 

Etiketler: bursa web tasarım,mobil uyumlu web tasarım,kurumsal web tasarım,responsive web tasarım,iyi bir web tasarım nasıl olmalı,web tasarım,bursa web yazılım