E-ticaret Nedir?

17 Kasım 2015

En yalın anlatımla E-Ticaret; insanların internet ortamındaki belirli sistemler üzerindeki ürün ya da hizmetleri para karşılığında satması ya da  satın alması işlemidir. E-Ticaret aracılığıyla her türlü ya da hizmeti internetten satabilmek ve alabilmek mümkün.

E-Ticaret yapabilmek için öncelikle aktif bir bilgisayara ve internetten hattına, en önemlisi de bir e-ticaret yazılımına ihtiyaç vardır. Seçilecek e-ticaret yazılımı, yatırım alanındaki  ticari başarıyı doğrudan olumlu ya da olumsuz olarak etkileyecektir. Bu yüzden CS-Cart gibi Dünya tarafından genel kabul görmüş “kaliteli” ve “güvenilir” e-ticaret sistemlerini kullanmak gerekir.

Cs-Cart Hakkında

CS-Cart kapsamlı ve esnek bir e-ticaret yazılımıdır. Ürünlerinizi web ortamında sergilemenize olanak sağlayan diğer e-ticaret sistemlerinden farkı çok daha profesyonel bir yapıda olmasıdır. Çekirdek yapısı oldukça güçlü ve güvenilirdir. Cs Cart son versiyonunda bir e-ticaret sisteminin ana yaşam damarlarından biri olan ayrıntılı SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) açısından da kullanıcılara avantaj sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar arama motorlarında SEO konusunda yetersiz sistem kullanan e-ticaret sitelerinden daha ön sırada listelenerek rekabette üstün hale geliyorlar.

CS-Cart ürün düzenlemesi olarak oldukça ayrıntılı ve profesyonel bir yazılım. Bir ürün eklerken bile birçok seçenekte farklı şekillerde ekleyebiliyorsunuz.

Diğer bir devrimsel özelliği ise blok sistemi. Bu sistem sayesinde kullanıcı yazılım bilmese bile mouse ile blokları sürükleyip istediği kısımlara çekerek ve bırakarak tasarımı zevkine göre değiştirebiliyor.

Modülasyona açık yapısı sayesinde ihtiyaca uygun dış kaynaklı yazılımlar hazırlatılarak sisteme dahil edilebiliyor.

Kısacası CS Cart, bir e-ticaret sisteminden beklenilenden çok daha fazlasını sunuyor. Bu yüzden de Dünya çapında en çok tercih edilen e-ticaret yazılımları arasında yer alıyor.

Cs-Cart, kullanıcılarından her yıl lisans ücreti talep etmiyor. Lisans ücreti  sadece bir kereye mahsus olarak yazılımı alırken ödeniyor.

Etiketler: e-ticaret, cs cart, online alışveriş, e-ticaret sistemi