Google Seo ve İçeriğin Önemi

17 Kasım 2015

Profesyonel bir firmaya, Seo'ya uygun web sitenizi yaptırdınız. Genel içeriklerinizi girdiniz ve Google'da yükselmeyi bekliyorunuz. Bir süre sonra Google'a faaliyet alanınız ile ilgili anahtar kelimenizi girdiğinizde (eğer rekabetin yüksek olduğu bir anahtar kelimeyse) 50. sayfasında olduğunuzu görüyor ve beklemeye devam ediyorsunuz. Fakat sizi yükseltecek olan "bekleyiş" değil "çalışma" dır. Bu şekilde davrandığınızda 2 aşağı 3 yukarı oynar durusunuz sadece. Çünkü Google sizin sitenizle ilgilenmenizi, sitenizde internet kullanıcılarına fayda sağlayacak yani bilgiler paylaşmanızı ve böylelikle toplam faydayı arttırmanızı bekliyor. İyi bir web site, son model bir araba gibidir. Fakat her ikisi de kullanıcıları olmadan faydasızdır.

 

Belli Aralıklarla Sitenizde Makale Paylaşın

Günümüzde artık hemen her sitede blog ya da haberler bölümü mevcut. Bu bölümlerden hergün olmasa bile mutlaka 2-3 günde bir makale yayınlayın. Yayınladığınız makaleler işinizle ve anahtar kelimelerinizle ilgili olsun. Eğer bir çiçekçiyseniz ve çiçekçilikten daha çok başka konularda yazıyorsanız bu da size pek fayda sağlamayacaktır. Yine çiçekçi örneğimize dönecek olursak mesela "çiçeklerin faydaları","çiçek bakımı", "çiçekle süsleme" gibi yazılar paylaşmanız gerekir. Yazılarınızın içinde de konu  ile alakalı resimler bulunmalıdır.

 

Sabırlı olun

4-5 yazı paylaşmak sizi hemen Google sıralamasında çok iyi bir yere getirmez. Bu aylar alacak bir süreçtir. En az 3 ay boyunca sıkılmadan ve pes etmeden devam etmelisiniz.

 

Özgün içerik sağlayın

Başka sitelerden kopyaladığınız içerikleri paylaşmayın. Google kopya içerikleri tespit etmektedir. Kısacası bu yöntemle yükselemezsiniz hatta çok fazla kopya içerik yayınlarsanız "liste dışı" olursunuz. Ahlaki ve hukuki açılardan da "yanlış" olduğunun da özellikle altını çizmek gerek. Kendi yazılarınız, daha önce yayınlanmış konular hakkında da olsa farklı başlık, farklı anlatım tarzı ve kelimeler içerdiğinden "özgünlüğü" yakalamış olursunuz. Google bunu farkedip sıralamanızı yükselterek sizi ödüllendirir. Eğer daha önce yayınlanmamış bir konu bulursanız, etkisi çok daha büyük olur.

 

Vaktiniz mi yok?

Eğer makale yazacak, paylaşım yapacak vaktim yok diyorsanız, Seo ve içerik hizmeti veren, alanında uzman bir firmayla çalışmalısınız. Makale yazımı organik bir iseo çalışmasıdır. Belli kural ve ölçütlerle yapılmalı ve tamamen özgün içeriğe dayalı olmalıdır. Aynı zamanda bu kapsamda girilen içerikler saygınlığınız için Türkçe yazım, anlatım ve imla kurallarına uygun olmalıdır. Line Teknoloji olarak organik Seo (içerik-makale) hizmeti vermekteyiz.

Etiketler: google seo,makale,içerik,