Kurumsal Web Tasarım

2 Kasım 2015

Kurumsal Web Tasarım Nedir?

Kurumsal web tasarım, firmanın marka bilinirliğini ve imajını doğrudan etkileyen en önemli faktördür. Web siteniz, firmanızın internetteki temsilcisidir. O halde sitenizin tasarımı da bunu yansıtır nitelikte olmalıdır. Kurumsal renginizi, duruşunuzu, hedef kitlenizde yaratmak istediğiniz algıyı tamamen yansıtmalıdır. Nasıl ki firmanızı kurarken logonuzda, sloganınızda , kurumsal kimlik çalışmalarınızda, reklam çalışmalarınızda en iyisini istiyorsanız, web sitenizin tasarımı için de aynısını istemelisiniz ve kesinlikle bunun profesyonellerce yapılmasını sağlamasınız. Eğer ziyaretçi web sitenizi beğenmezse, faaliyet alanınızdaki diğer firmaların web sitelerine gider ve potansiyel müşterinizi kaybetmişiz olursunuz. İyi bir web site tasarımı, başlıbaşına iyi bir referanstır.
 

Kurumsal Web Tasarım Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal web tasarım öncelikle güncel web tasarım trendlerine uygun olmalıdır. Web tasarım trendleri yıldan yıla gelişmekte ve değişmektedir. Bu yenilikler her ne kadar ülkemizde geriden takip edilse de öncü olmaktan çekinmemek gerekir.

Seo optimizasyonuna uygun olmalıdır. Size rakiplerinizin web siteleri karşısında avantaj sağlayacak temel unsur, arama motoru optimizasyonu ilkelerine uygun bir tasarımdır. Tabi ki bu da tek başına yeterli değildir. Sitenize doğru biçimde zengin içerik sağlamanız ve backlink uygulamaları yapmanız gerekmektedir. Fakat siteniz seo ilkelerine uygun biçimde tasarlanmamışsa, çabalarınız boşa gidebilir.
 

Arayüzü estetik biçimde tasarlanmaldır.  Renk, yerleşim ve orantı çok önemlidir. Baskı grafiklerinden farklı olarak daha az element ile bütünlük ve doygunluk sağlamak gerekir. Bu yüzden özellikle web arayüz tasarımı konusunda tecrübeli ve örnek çalışmaları olan kişi ya da firmalarla çalışmanız yararınızadır.
 

Kurumsal Web Tasarım Neler İçermelidir?

Kabaca değinmek gerekirse, mutlaka firmanızın geçmişini ve bugününü anlattığınız bir "hakkımızda" bölümü, ürün ve hizmetlerin listelendiği ve açıklamalarının yapıldığı bir bölüm, referanslar bölümü ve iletişim bilgisi içermelidir. Fakat bu en sade halidir. Artık kurumsal web sitelerde; vizyonumuz ve misyonumuz, değerlerimiz, ekibimiz, insan kaynakları, foto galeri, video galeri, bizden haberler,duyurular,blog gibi bölümler(sayfalar)'da bulunmakta ve ziyaretçi memnuniyetini arttırmak için zengin içerik sunmaktadır.
 

Line Teknoloji Kurumsal Web Tasarım

Line Teknoloji olarak uzman ekibimizle, kurumsal web tasarım hizmeti vermekteyiz.

Etiketler: Kurumsal Web Tasarım