BURSA SEO

BURSA SEO OPTİMİZASYON VE GELİŞTİRME

Bursa sektöründe 15 yılı aşkın süredir web hizmetleri sunan Line Teknoloji firması olarak, google seo alanında da başarılı optimizasyon ve geliştirme çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. Sektöründe öncü Bursa firmalarına seo hizmeti sunmaktayız.  Analiz, planlama ve aksiyon odaklı faaliyet yöntemimizle hedeflerimizi tutturmaktayız.
 

BURSA VE SEO

Bursa bilişim firmalarının, web tasarım ve yazılım hizmetleri konusundaki başarıları, seo alanında da oldukça yüksektir. Özellikle anahtar kelime, kategori, ve ürün bazlı seo çalışmalarında Bursa firmaları Türkiye çapında tercih sebebi olmaya devam etmektedir. Şehirdeki hareketli ticari yaşantı ve sektörlerdeki yoğun rekebat unsurları, seo alanında faaliyet gösteren firmaları da farklı,etkili taktik ve teknikler geliştirmeye yönlendirmiştir.

 

Bursa Seo

 

SEO'NUN AÇILIMI

Yazımızın devamında "SEO nedir ve nasıl yapılır?" sorusuna teknik kavramlardan uzak, herkesin anlayabileceği biçimde cevap vermeyece çalışacağız. SEO; Türkçesi Arama Motoru Optimizasyonu olan Search Engine Optimization'ın kısaltılmış halidir.

 

SEO NEDİR?

Seo, başta Google olmak üzere arama motorlarında web sitenizin; faaliyet yürüttüğünüz sektördeki rakiplerinizin web sitelerinden daha üst sıralarda listelenmesini sağlamak için yapılan teknik çalışmalar bütünüdür. Böylelikle hedef kitlenizdeki internet kullanıcılarının rakiplerinizinden önce size ulaşmasının yolu açılır. Bu çalışmalar süresince web sitenizin popüler hale gelmesi ve arama motorları tarafından sevilmesi için çaba sarfederiz. Seo çalışmaları ancak sabır, taktik ve güçlü teknik bilgi ile başarıya ulaşabilir. Çalışmaları kabaca iç seo çalışmaları ve dış seo çalışmaları olarak iki ana başlığa ayırabiliriz.

 

İÇ SEO ÇALIŞMALARI

İç seo çalışmaları,Site içinde gerçekleştirilen ve sisteminizin iyileştirilmesine yönelik çalışmalardır. Temiz sayfa bağlantıları oluşturmak, gereksiz kod ve imaj kalabalığını azaltmak, tanım verileri girilebilmesi için alanlar oluşturmak, sitenini hızlı açılmasını sağlamak, doğru içerik sağlamak vb. bir dizi işlem yapılması gerekir. Eğer mevcut siteniz zaten arama motoru sıralamalarında kötü durumdaysa, son teknolojiye uygun, optimizasyonlu bir web site de hazırlanabilir.

 

DIŞ SEO ÇALIŞMALARI

Dış seo çalışmaları, özetle site haricindeki popülarite arttırma ve otoriterleştirme çalışmalarıdır. Yeni algortimalara, yapılara uygun biçimde ve dikkatlice yapılmalıdır. Aki halde web siteniz liste dışı kalabilir ya da kazandığı sıralama avantajını bir süre sonra kaybedebilir. Burada amaç uzun süreli ve  kalıcı bir yüksek sıra elde etmektir.

Eğer siz de kalıcı ve yüksek bir Bursa Seo sıralama avantajı istiyorsanız bize başvurabilirsiniz.

 

SEO'DA İÇERİĞİN ÖNEMİ

Mevcut bir siteniz varsa ve profesyonel seo hizmeti edinecek bütçeniz yoksa işte size önerimiz;

Profesyonel bir firmaya, Seo'ya uygun web sitenizi yaptırdınız. Genel içeriklerinizi girdiniz ve Google'da yükselmeyi bekliyorunuz. Bir süre sonra Google'a faaliyet alanınız ile ilgili anahtar kelimenizi girdiğinizde (eğer rekabetin yüksek olduğu bir anahtar kelimeyse) 50. sayfasında olduğunuzu görüyor ve beklemeye devam ediyorsunuz. Fakat sizi yükseltecek olan "bekleyiş" değil "çalışma" dır. Bu şekilde davrandığınızda 2 aşağı 3 yukarı oynar durusunuz sadece. Çünkü Google sizin sitenizle ilgilenmenizi, sitenizde internet kullanıcılarına fayda sağlayacak yani bilgiler paylaşmanızı ve böylelikle toplam faydayı arttırmanızı bekliyor. İyi bir web site, son model bir araba gibidir. Fakat her ikisi de kullanıcıları olmadan faydasızdır.

 

google seo

Seo Avantajı için Belli Aralıklarla Sitenizde  Makale Paylaşın

Günümüzde artık hemen her sitede blog ya da haberler bölümü mevcut. Bu bölümlerden hergün olmasa bile mutlaka 2-3 günde bir makale yayınlayın. Yayınladığınız makaleler işinizle ve anahtar kelimelerinizle ilgili olsun. Eğer bir çiçekçiyseniz ve çiçekçilikten daha çok başka konularda yazıyorsanız bu da size pek fayda sağlamayacaktır. Yine çiçekçi örneğimize dönecek olursak mesela "çiçeklerin faydaları","çiçek bakımı", "çiçekle süsleme" gibi yazılar paylaşmanız gerekir. Yazılarınızın içinde de konu ile alakalı resimler bulunmalıdır.

 

Sabırlı olun

4-5 yazı paylaştıktan sonra sıkılıp bırakmayın. Bu çalışmayı aylarca (minimum 3 ay) devam ettirmeniz gerekir.

 

Özgün içerik sağlayın

Başka sitelerden kopyaladığınız içerikleri paylaşmayın. Google kopya içerikleri tespit etmektedir. Kısacası bu yöntemle yükselemezsiniz hatta çok fazla kopya içerik yayınlarsanız "liste dışı" olursunuz. Ahlaki ve hukuki açılardan da "yanlış" olduğunun da özellikle altını çizmek gerek. Kendi yazılarınız, daha önce yayınlanmış konular hakkında da olsa farklı başlık, farklı anlatım tarzı ve kelimeler içerdiğinden "özgünlüğü" yakalamış olursunuz. Google bunu farkedip sıralamanızı yükselterek sizi ödüllendirir. Eğer daha önce yayınlanmamış bir konu bulursanız, etkisi çok daha büyük olur.

Etiketler: bursa seo,google seo,bursa seo firması,bursa google seo,seo,arama motoru optimizasyonu